Amazon’da satmak için nasıl ürün tedarik edilir?

by admin
0 comment
 • Yüksek kaliteli tedarikçiler bulun
 • Ürün örneklerini değerlendirin
 • Amazon için envanter siparişi verin

Artık ürününüzü bulduğunuza veya listenizi birkaç nihai ürün seçeneğine indirgediğinize göre, sıra bir tedarikçi bulmaya geldi.

Bu adımı biraz göz korkutucu buluyorsanız, yalnız değilsiniz. Günümüzde birçok başarılı satıcı, başlangıçta tedarikçileri nasıl bulacakları veya onlarla nasıl çalışacakları konusunda hiçbir fikirleri olmadığını söylüyor. Ancak, uluslararası ticareti kolaylaştırmaya yardımcı olan teknoloji, iletişim ve hizmetlerdeki muazzam ilerlemeler sayesinde bu süreç hiç olmadığı kadar basit.

Amazon’da satmak üzere ürünlerinizi bulmak ve tedarik etmek için 3 adımda ilerleyeceğiz

1.İlgili tedarikçileri araştırın ve karşılaştırın

2.Ürün örneklerini değerlendirin ve ürününüzü iyileştirin

3.Ürünlerinizi sipariş edin ve Amazon’un FBA depolarına gönderin

1.Amazon tedarikçilerini araştırın

Dünya çapında hayal edebileceğiniz herhangi bir ürünü yaratabilecek yüz binlerce üretici var. Potansiyel tedarikçiler listenizi sizin için en kaliteli ürünü en iyi fiyata üretebilecek olanlarla daraltmak isteyeceksiniz.

Ve bu tedarikçileri bulmanın birkaç yolu vardır.

Alibaba.com
Alibaba, ilgili ürünleri ve bunları üreten üreticileri bulmanıza yardımcı olmak için Amazon’unki gibi bir arama işlevine sahip dünyanın en büyük işletmeler arası platformudur.


ürünleriniz için yasal, doğrulanmış tedarikçiler bulmak için küresel üreticiler ve tedarikçilerden oluşan en büyük veritabanında arama yapmanızı sağlar. Veritabanında ürüne (örn. “çaydanlık”), şirkete (örn. rakip adı), tedarikçi adına ve ASIN’e göre arama yapabilirsiniz.

Kaynak bulma acenteleri
Kaynak bulma acenteleri en iyi kalite ve fiyata sahip ürünleri tedarik etmenize yardımcı olabilir. Genellikle tedarik ettiğiniz ülkenin dilini konuşurlar ve size daha uygun fiyat bulma konusunda rekabet avantajı sağlayabilirler. Saygın kaynak bulma acentelerini çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.

Bir tedarikçide aramanız gerekenler:

 • Yüksek kaliteli ürünler: Amazon müşterileri fiyat kadar yorumlara da önem verir, bu nedenle yüksek kaliteli ürünler satmak Amazon yorumlarınızı yüksek tutmanın ve sürekli satış yapmanın en iyi yoludur.
 • Deneyim: Ürün türünüzü en az 3 yıldır üreten bir fabrika arayın. Tedarikçi Veritabanında bir tedarikçinin ithalat geçmişini görebilirsiniz.
 • İletişim: İletişim kurması kolay ve size makul bir süre içinde yanıt veren bir fabrika bulun. (Bunu, fiyat teklifi için onlarla ilk iletişime geçtiğinizde değerlendirebilirsiniz).
 • Fiyat: Ürünleriniz için adil bir fiyat istersiniz. Diğer fabrikalardan çok daha yüksek veya çok daha düşük fiyat veren bir fabrika tehlike işareti olabilir.

1.Fiyat teklifi için tedarikçilerle iletişime geçin

1.Birlikte çalışmak isteyeceğiniz 5-10 tedarikçiden oluşan bir liste oluşturmak için tedarikçileri karşılaştırın.

2.Potansiyel tedarikçilerinize bir ilk iletişim e-postası gönderin. Bir tedarikçinin iletişim bilgilerini bulmak için Jungle Scout’un Tedarikçi Veritabanını kullanabilir veya Alibaba.com aracılığıyla aynı anda birkaç tedarikçiye geniş bir teklif talebi (RFQ) gönderebilirsiniz.

*E-posta erişiminize ekleyeceğiniz belirli bilgileri ve soruları içeren bir e-posta şablonu için FBA Kılavuzunun tamamına bakın.

3.Tedarikçilerinizi yanıtlarına ve iletişimlerine göre inceleyerek listenizi en iyi 3 seçeneğe indirgeyin.

3.Ürün örneklerini değerlendirme ve değiştirme

Tedarikçiler listesini, yukarıdaki ilk erişiminize dayanarak size istediğinizi sunabilecek olanlarla daralttıktan sonra, numune sipariş etme zamanı gelmiştir. Bu, doğru yatırımı yaptığınızdan ve kaliteli bir ürün satın aldığınızdan emin olmak için önemli bir adımdır.

Numune sipariş edin: Bir numune için 50 ila 150 dolar ödemeyi ve size hava yoluyla gönderilmesini beklemelisiniz. Numuneleriniz gönderildikten sonra 1-2 hafta içinde elinizde olur.

Örnekleri inceleyin: Numuneleriniz ulaştığında, kalite, teknik özellikler (talep ettiğiniz tüm ayrıntılar ve özellikler) ve kullanım (ürünün amaçlandığı gibi çalışması) açısından dikkatlice kontrol edin.

Ürününüz tam olarak aradığınız ürün değilse, numunede değişiklik yapılmasını talep edebilirsiniz (muhtemelen ek bir ücret karşılığında). Değişiklikler arasında logo ekleme, boyutları değiştirme, bileşen ekleme veya çıkarma vb. yer alabilir.

Ambalaj ve markalamayı göz önünde bulundurun: Ürününüz için büyük bir toplu sipariş vermeden önce, ürünleriniz için markalı ambalaj (yani, ürününüzü Amazon’un kutularının içine yerleştiren kutu, çanta veya etiket) isteyip istemediğinizi düşünün. İstiyorsanız, bu aşamada tedarikçiniz için tasarımı hazır hale getirmelisiniz. Birlikte çalıştığınız tedarikçi veya üretici size ambalajınızın tam boyutlarını vermelidir, böylece bu bilgileri bir grafik tasarımcıya iletebilirsiniz.

İlham almak için bu ambalaj tasarımlarına göz atın:

4.Amazon ürünlerinizi sipariş edin ve gönderin

Üründen memnun kaldıktan sonra tedarikçinizi seçebilir, siparişinizin ayrıntılarını belirleyebilir ve satış yapmaya başlamak için ürünlerinizi Amazon’un depolarına gönderebilirsiniz!

Bu süreçteki bazı önemli adımlar:

 • Ürünlerinizi fiyatlandırın
 • Fiyatlandırma şartlarını ve yöntemlerini belirleyin ve faturayı ödeyin
 • Ürününüz Amazon’un depolarına ulaşmadan önce kalite kontrolünden geçirin
 • Nakliye konusunda karar verin (uluslararası nakliyeyi kolaylaştırmak için genellikle bir nakliye firması ile çalışın)

Ürününüzün üretilmesi genellikle 2-6 hafta arasında bir zaman alacaktır.

Ürünleriniz geliştirilirken ve Amazon’un depolarına doğru yol alırken, işinizi Amazon’da başlatmaya hazırlanabilirsiniz.

You may also like

Leave a Comment