İşinizi büyütmek için gelişmiş satıcı stratejileri

by admin
0 comment
  • İşinizi büyütmek
  • Listeleme ve reklam optimizasyonu
  • Envanter yönetimi

Amazon’da satış yapmak “kur ve unut” türünde bir iş değildir, ancak hazırlanırsanız ve doğru veri ve araçlara sahip olursanız, başarılı bir büyüme için harika bir durumda olacaksınız. İşletmenizin sorunsuz, verimli ve kârlı bir şekilde çalıştığından emin olmak için aşağıdaki taktikleri göz önünde bulundurun:

Liste yönetimi

Hem Seller Central’da hem de canlı listelemenin kendisinde listelemelerinizi düzenli olarak kontrol edin. Tüm görsellerinizi ve açıklama detaylarınızı gözden geçirin ve olması gerektiği gibi göründüklerinden emin olun, müşterilerden gelen soruları yanıtlayın (bunlarla ilgili e-posta uyarıları da almalısınız) ve gelecekte ürününüzü geliştirmek için size yardımcı olabilecek yeni incelemeleri takip edin.

Reklam optimizasyonu

Mümkün olan en yüksek performanslı reklamlara sahip olduğunuzdan emin olmak için PPC kampanyalarınızı birkaç haftada bir optimize etmeye devam edin. Her bir anahtar kelimenin nasıl performans gösterdiğini daha iyi anlamak için arama terimleri raporlarını çalıştırın, ardından düşük performans gösteren anahtar kelimeleri kaldırın ve kazananların tekliflerini artırın.

Ürün yelpazenizi genişletmek

İster tek bir ürünle ister birden fazla ürünle başlamış olun, ürün yelpazenizi genişletmek için Amazon satış deneyiminizden yararlanmaya devam etmek isteyebilirsiniz. Jungle Scout’un Fırsat Bulucusunu kullanarak ve yüksek talep gören, düşük rekabetli anahtar kelimeleri değerlendirerek mevcut ürünlerinizle benzer bir nişte ürün fikirlerini araştırabilir veya doğrulayabilirsiniz.

Marka oluşturma

Markanıza odaklanarak, Amazon’daki ürünlerinize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olacak sadık bir müşteri tabanı oluşturabilirsiniz. İyi tasarlanmış ve paketlenmiş bir ürün ürettiğinizden emin olun ve ürününüzü daha özelleştirilebilir bir ortamda vurgulamak ve tanıtmak için sosyal medya hesapları oluşturmayı düşünün. Ayrıca, markanızın Amazon’da öne çıkmasına ve dönüşümün artmasına yardımcı olmak için gelişmiş pazarlama özelliklerine erişmenizi sağlayan Amazon’da marka kayıtlı olabilirsiniz.

Envanter yönetimi

Talebe ayak uydurmak için doğru envanter dengesini bulmak, ancak Amazon’un depolarında çok fazla arz bulundurmamak istersiniz. Envanter ihtiyaçlarınızı izlemek ve depolama ücretlerini kontrol altında tutmak için Amazon’un deposunda belirli bir zamanda (tatillerdeki istisnalar hariç) yaklaşık 3 ila 6 aylık envanter tutmanızı öneririz.

Hesap sağlığı

İşletmenizin Amazon’un Hizmet Şartları ile uyumlu olduğundan emin olmak ve hesabınızın askıya alınması riskini önlemek için Amazon hesabınızın durumunu takip edin. Ürün politikalarına uyduğunuzdan ve herhangi bir ürün orijinalliği veya güvenlik şikayetinden kaçındığınızdan emin olun ve genel olarak olumlu müşteri hizmetleri sağlamaya odaklanın.

Sanal bir asistan işe alın

Sanal bir asistan (VA) işe alarak, siz işinizi büyütmek için daha üst düzey görevlere odaklanırken, onların günlük hesap yönetimine odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini yönetmek, yeni içerik oluşturmak, ürün tedarik etmek, PPC kampanyalarınızı optimize etmek ve ayrıca gönderileri uzlaştırmak veya herhangi bir listeleme sorununu ele almak gibi günlük idari görevleri yerine getirmek için bir VA kullanın. Amazon işletmeniz için güvenilir VA’ları nasıl bulacağınızı öğrenmek için bu makaleye göz atın.

You may also like

Leave a Comment