Küçük İşletmelerin Bilmesi Gereken 30 İçerik Pazarlama taktikleri

by admin
0 comment

İçerik, çoğu pazarlama stratejisini yönetmeye devam ediyor ve bu iddiamı destekleyen kanıtlar var.

Basitçe ifade etmek gerekirse, ister küçük bir yerel işletme ister çok uluslu büyük bir şirket yönetiyor olun, içerik pazarlaması her türlü dijital pazarlama stratejisinin çok önemli bir yönüdür.

Sonuçta, içerik tartışmasız bir şekilde web ve sosyal medyanın dayandığı can damarıdır.

Google, müşterilerinin yararına Uzmanlık, Yetki ve Güvenilirlik gösteren içerikler oluşturan işletmeleri talep edip ödüllendirdiğinden, modern SEO, tüm niyet ve amaçlar için etkili bir şekilde optimize edilmiş içerik pazarlaması haline gelmiştir.

İçerik pazarlaması, çeşitli metin tabanlı, video ve ses formatlarında değerli, alakalı, eğlenceli ve tutarlı içerikler oluşturmayı ve paylaşmayı içerir.

Öncelikli odak noktası, kârlı müşteri eylemi sağlamak nihai hedefiyle, açıkça tanımlanmış bir kitleyi çekmek ve elde tutmak olmalıdır.

Ancak her gün bu kadar çok içeriğin üretildiği ve paylaşıldığı bir ortamda, içerik pazarlamasındaki en son trendleri ve en iyi uygulamaları takip etmek önemlidir.

Bunu yapmanıza yardımcı olmak için, bilmeniz gerektiğini düşündüğüm 30 içerik pazarlama istatistiğini burada bulabilirsiniz:

İçerik Pazarlama Kullanımı
Kaç işletme içerik pazarlamasından yararlanıyor ve başarıyı nasıl yakalamayı planlıyor?

1.Content Marketing Institute’a göre, B2B pazarlamacılarının %73’ü ve B2C pazarlamacılarının %70’i içerik pazarlamasını genel pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak kullanıyor.
2.Semrush’ın anketine katılan pazarlama uzmanlarının %91’i 2021’de içerik pazarlamasında başarı elde etti.
3.CMI tarafından yürütülen bir B2B İçerik Pazarlama Çalışması, B2B pazarlamacılarının %40’ının belgelenmiş bir içerik pazarlama stratejisine sahip olduğunu; %33’ünün bir stratejisi olduğunu ancak bunun belgelenmediğini ve %27’sinin ise herhangi bir stratejisi olmadığını ortaya koydu.
4.Tüm pazarlamacıların yarısı içerik pazarlamasının bir kısmını dışarıdan temin ettiklerini söylüyor.
5.Pandemi, içerik kullanımını %207 oranında artırdı.

İçerik Pazarlama Stratejisi
İçerik pazarlamacıları hangi stratejileri kullanıyor veya en etkili buluyor?

6.Pazarlamacıların %83’ü daha az sıklıkla daha yüksek kaliteli içerik oluşturmanın daha etkili olduğuna inanıyor.
7.2022 yılında dünya çapındaki pazarlamacılar arasında yapılan Statista Araştırma Çalışmasında, katılımcıların %62’si müşterileri için “her zaman açık” olmanın önemli olduğuna inandıklarını söylerken, %23’ü içerik odaklı iletişimin kişiselleştirilmiş hedefleme amaçları için en etkili olduğunu düşünmektedir.

İçerik Türleri

İçerik pazarlaması blog yayınlamakla eş anlamlıydı, ancak web ve içerik ses, video, interaktif ve meta formatlarına dönüştü.

İşte çeşitli içerik türlerinin nasıl trend olduğuna ve performans gösterdiğine dair birkaç istatistik.

You may also like

Leave a Comment