Google İçerik Kaldırma

by admin

Google İçerik Kaldırma

İlk olarak arama sonuçlarında yer alan içerikleri neden kaldırmak istediğinizin cevabını almalıyız.

 • Arama sonuçlarında çıkan içerik sizlere hakarette bulunuyor olabilir,
 • Hakkınızda yayınlanmış yalan veya karalama bir haberi içeriyor olabilir,
 • SEO çalışmalarınıza zarar verecek URL’ler oluşturulmuş olabilir.

Sizlerin isteği dışında yayına alınan ve size zararı olan içerikleri arama sonuçlarından kaldırılmasını elbette ki talep edebilirsiniz. Arama sonuçlarından kaldırılmasını talep ettiğiniz içeriğin tüm web sayfalarından kaldırılacağını söylemek doğru olmayacaktır. Ancak arama sonuçlarında bir haber sizden habersiz ve kontrolünüz dışında da farklı kaynaklar tarafından yayına alınmış olabilir. Teknoimage olarak sizler için bu tarz prestijinizin zedelenmesine hatta ekonomik durumunuzu sıkıntıya sokabilecek olumsuz içerik veya bilgileri içeren arama sonuçlarını kaldırtma işlemini üstleniyoruz.

Google İçerik Kaldırma
Google İçerik Kaldırma Nasıl Yapılır?

Google İçerik Kaldırma Nasıl Yapılır?

Düzenli olarak kendi isminizle veya da marka adıyla sosyal medya, arama motorları ya da haber sitelerini inceleyerek hakkınızda çıkan herhangi bir olumsuz durum olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu tarz takip işlemleri için oldukça profesyonel bir şekilde sosyal medya takibi, arama motoru takibi yapılarak marka, ürün veya da kişi hakkında yayınlanmış kötü bir içerikten anında haberdar olmanız sağlanır. Böylece de hızlıca aksiyon alınarak çözüme ulaştırılması gerekmektedir. Teknoimage olarak bunun takibi sizler için yapıyoruz.

Sahte sosyal medya hesaplarını, sizleri karalamaya yönelik bilgilerin otorite değerinin düşürülmesi, çevrimiçi olarak özel hayatınızı korumaya yönelik çalışmalar tarafımızca gerçekleştirilmektedir. Böylelikle, dijital dünyadaki prestij ve itibar kaybının yaşanmasını engellemekteyiz.

 • Kurumsal prestij ve imajınızı profesyonel ekibimiz sayesinde korumaktayız.
 • Hakkınızda çıkan olumsuz içerikleri kaldırarak müşterileriniz ile ilişkinizi düzenleyebilirsiniz.
 • Markanız veya isminiz hakkındaki haberleri takip etmek için ek bir çaba sarf etmeniz gerekmez.
 • Rakip olan firmalar ile aranızdaki farkı hissedeceksiniz.
 • Olumsuz haberler yerine daha çok olumlu haberlerle arama motoru sonuç sayfasında üst sıralarda yer alacaksınız.
 • Sosyal medya sitelerini analiz ederek hakkınızda yayınlanan içerikleri takip etmekteyiz.
 • Marka bilinirliğinizi arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmiş olacağız.
 • Hakkınızda Google üzerinde arama sonuçlarında çıkan olumsuz, negatif yorum, haber ya da belgeleri kaldırmanız konusunda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.
İçerik Kaldırma

Başkasının Web Sitesinde Yer Alan İçeriği Kaldırma

Başka birinin web sitesine yer alan içeriği kaldırmanın tek yolu elbette ki web site sahibi ile iletişime geçmektir. Google siteyi tamamen silse bile farklı arama motorlarında, sosyal medya hesaplarında vs içerik görünecektir. Bu durumda direkt olarak web site sahibi ile iletişime geçerek kaldırmasını talep etmeniz gerekmektedir.

Web site sahibine nasıl ulaşılır?

 • İletişim/Bize Ulaşım sayfasındaki bilgilerle,
 • Whois üzerinden domain adresini aratarak karşımıza gelen bilgilerle.
Google Arama Sonuçlarından Bilgi Kaldırma

Kişisel bilgilerin yer aldığı telefon numarası, e-posta adresi, kullanıcı adı veya sosyal medya profillerinin arama sonuçlarından kaldırılması konusunda Google kullanıcılara destek vermemektedir. Bunların kaldırılması adına çalışan bazı algoritmalar mevcuttur.

Lisanslı İçerik Kaldırma

Eğer ki tanınmış, ünlü, sanatçıysanız herhangi bir ürününüz telifsiz şekilde yayınlanmışsa Google bu konuda kullanıcılara yardımcı olabilmeyi hedeflemektedir. Tekno İmage olarak bizler de sizlere yardımcı olmak için buradayız. Sizlere ait bir ürünün telifsiz kullanıldığını Google‘a bildirerek, ürünün, videonun vs kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Olumsuz İçerik Kaldırma
Müstehcen İçerik Kaldırma
Müstehcen İçerik Kaldırma

Sizin izniniz olmadan paylaşılan +18 temalı fotoğraflarınızın veya videolarınız kaldırılması konusunda Google sizlere destek vermeyi amaçlamaktadır. Ancak izniniz doğrultusunda paylaşılan görüntüler için Google herhangi bir işlem yapmayacaktır. Kaldırılmasını istediğiniz görüntüleri link üzerinden kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Kimlik Bilgisi/Kredi Kartı/Banka Hesabı Kaldırma

Birçok ülke vatandaşına kimliklerini Google’dan kaldırılması için destek vermektedir. Kimlik bilgileri kişisel olduğundan dolayı arama motoru sonuç sayfalarında görüntülenmemesi için Google yüksek ihtimalle isteğinizi yerine getirecektir. Adresinden ülkenizi seçerek Google’a direkt olarak kaldırılması üzerinde talepte bulunabilirsiniz.

Buna ek olarak kredi kartı ya da banka hesabı bilgilerinizi de Google üzerinden kaldırılma talebinde bulunabilirsiniz. Bu tarz bilgilerin kaldırılması konusunda Google kullanıcılara fazlasıyla destek olmaktadır. Link üzerinden talepte bulunursanız yüksek ihtimalle isteğiniz onaylanacaktır.

Hakkınızda Çıkan Olumsuz Haberler

Ne yazık ki Google direkt olarak bu haberlere kaldırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmemektir ancak burada devreye Tekno İmage Online İtibar Yönetimi hizmeti devreye girmektedir. Hakkınızda çıkan olumsuz haberleri SERP’de görünmemesi adına, olumsuz etkilenen itibarınızı iyileştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

Islak İmza Kaldırma

El ile atmış olduğunuz ıslak imzanızın fotoğrafı arama motoru sonuç sayfasında görüntüleniyorsa bunun kaldırılması adına Google’a talepte bulunabilirsiniz.

Hakkınızda Çıkan Olumsuz Haberler
Eski Siteyi Kaldırma

Eski Siteyi Kaldırma

Önceden var olan ancak sonrasında yayından kaldırılan ya da silinen bir içerik hala Google’da görünüyorsa bunları kaldırabilmek adına aracını kullanabilirsiniz. Link üzerinden hala görünmekte olan sayfanın/sitenin kaldırılması için talepte bulunabilirsiniz.

Yukarıda belirttiklerimizin dışında herhangi bir içerik Google üzerinden kaldırılmasını istiyorsanız, Google’a bildirim gönderip talepte bulunabilmek adına linkte yer alan aracı kullanabilirsiniz.

Eski içeriğiniz site üzerinden silinmesine rağmen Google arama sonuçlarında görünmeye devam ediyor olabilir bu durumda bu içeriğinizin kaldırılması adına istekte bulunmak için;

Eski içeriği kaldırma sayfasına gidiniz,

Eski içeriğiniz bulunduğu ve kaldırmak istediğiniz sayfanın URL adresini ekleyiniz.

“Kaldırma İsteğinde Bulun” seçeneğini işaretleyiniz.

 • “Görünüşe göre site sahibi, kaldırmaya çalıştığınız görseli veya sayfayı kaldırmamış” mesajını görüyorsanız bir daha fazla bilgi vermek için ekrandaki adımları uygulayın.
 • “Bu içerik artık web sitesinde yok” mesajını görürseniz ise Kaldırma İsteğinde Bulun seçeneğini seçmeniz gerekecektir.

Talebinizin durumunu “Eski İçeriği Kaldır” sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Sizler için Google üzerinden olumsuz haber yapılmasını engellemek için çalışıyoruz.

Birçok önleyici tedbir alarak yaşanacak herhangi bir olumsuz durumun etkisini en aza indirmenin yollarını biliyoruz. Ancak müşteri odaklı bir yaklaşım bunlara en iyi örnekler olabilir. Peki bahsettiğimiz diğer yöntemler neler?

Kızgın müşteriler için en doğru ve en sakinleştirici yolu bularak, müşterileri sakinleştirerek sorunu çözmek,

Google’ı hiçe saymak,

Olumsuz haber paylaşma potansiyeli olan müşteriyi memnun etme yollarını aramak,

Profesyonel araçlar ile sosyal medya sitelerini takip ederek, sosyal medyadaki itibarı yönetmek,

Arama motorlarındaki sonuçların sürekli ve düzenli bir şekilde takibini yapmak.

 

Olumsuz Haber Silme

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz Kabul Ediyorum Daha fazla oku